Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Karo metinės: Lietuvos ūkio randai ir pergalės
Karas skaičiuoja metus. Atrodo, kažkiek prisitaikėme, nejučia leidome sau atbukti. Atsiribojome nuo aštraus suvokimo siaubo, nes jis paralyžiuoja bejėgyste, kurios dabar sau leisti tiesiog negalime. Ir net tokiame kontekste, kuomet geopolitinis neapibrėžtumas niekur nedingo, funkcinio aiškumo kasdien vis daugiau. Verslas turi suktis ir iš mikro lygmens problemų sprendimų lipdyti makro rezultatą. O jis, nepaisant neprognozuojamų šokų virtinės, tikrai visai neblogas.
Komentarai
KOMENTARAS
ECB ir vėl pakėlė bazines palūkanų normas, ir tai dar ne pabaiga
Ketvirtadienį Europos Centrinis Bankas (toliau – ECB) pakėlė bazines palūkanų normas dar 50 bazinių punktų iki 3 proc., o nuo
Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Ekonomistai: metinė infliacija toliau mažės, didesnio kritimo tikimasi vasarą
Išankstinei metinei infliacijai sausį sumažėjus iki 18,4 proc., ji toliau mažės, o vasarį gali būti mėnesio defliacija, prognozuoja ekonomistai. Vis
Aktualijos
EKONOMIKA
Ekonomistai: infliacijos veiksniai atsitraukia, sausį galima tikėtis defliacijos
Trečią mėnesį iš eilės mažėjančią infliaciją lemia atpigęs kuras, žaliavos, energijos ištekliai, o artimiausiu metu galima tikėtis ir pingančių maisto produktų, sako ekonomistai. Anot jų, labai svarbu. kad gruodį mėnesio infliacija tesiekia 0,1 proc. ir tai teikia vilčių, kad jau sausį gali būti defliacija.
Verslas
INFLIACIJA
Ekonomistai: infliacija toliau mažės, sausį galima mėnesio defliacija
Aktualijos
EKONOMIKA
Lietuvoje pasiektas infliacijos pikas, toliau ji mažės
Statistikams paskelbus, kad spalį metinė infliacija Lietuvoje siekė 23,6 proc., analitikai sako, jog pasiektas lauktas infliacijos pikas – ateityje ji mažės, o kitąmet galima laukti ir defliacijos. „Swedbank“ ekonomistas prognozuoja, kad metinė infliacija 2023 metų viduryje nesieks 10 proc., o pabaigoje bus mažesnė nei 5 procentai.
Komentarai
KOMENTARAS
Nepaisant iššūkių, Lietuvos ekonomika kol kas išlaiko stuburą tiesų
Nepaisant karo metamo neapibrėžtumo šešėlio, energetikos krizės, siautėjančios infliacijos ir sparčiau nei tikėtasi kylančių palūkanų normų perspektyvos ir gausybės kitų iššūkių Lietuvos ekonomika išlieka atspari.
Aktualijos
KITŲ METŲ BIUDŽETAS
Analitikai: tokį biudžetą Lietuva gali sau leisti dėl galimybių skolintis
Vyriausybės planuojamas kitų metų biudžetas padės gyventojams ir verslui išgyventi smarkiai pabrangusių energetikos išteklių sąlygomis, smarkiai didinti viešąsias išlaidas valdžiai leidžia geros galimybės skolintis, sako analitikai.
Komentarai
KOMENTARAS
Vyriausybės paskelbtų antiinfliacinių priemonių vertinimas
Stebint Europos Sąjungos šalių elgseną infliacijos akivaizdoje, Lietuvos Vyriausybės pristatytas antiinfliacinis paketas atliepia ekonomikos poreikius netikėtai susiklosčiusioje paaštrėjusios infliacijos aplinkoje. Su gyventojais susijusios priemonės taiklios, nukreiptos į pažeidžiamiausius visuomenės sluoksnius, pristatyti instrumentai leidžia tikėtis operatyvaus įgyvendinimo, su pora išlygų praktiškai išvengta horizontalių ir netaiklių priemonių, tokių kaip netiesioginių vartojimo mokesčių tarifų mažinimas.
Verslas
SUTELKTINIS FINANSAVIMAS
Minios jėga: kokios kliūtys ir galimybės laukia kasmet augančios sutelktinio finansavimo rinkos Lietuvoje?
Vilniaus Konstitucijos prospekte stovinti skulptūra „Laisvės kelias“ (nuotr.), skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui, galėtų būti ir neformaliu paminklu sutelktiniam finansavimui. 2010 m. spalį iškilusį skulptoriaus Tado Gutausko kūrinį finansavo 19 185 žmonės.
Komentarai
KOMENTARAS
2021 m. BVP: subalansuoto ir spartaus augimo metai
Nepaisant pandemijos iššūkių, griežto ir ilgo karantino pavasarį, trikdžių tiekimo grandinėse ir besiriečiančių aukštyn žaliavų kainų kreivių, Lietuvos ekonomika, viena pirmųjų Europos Sąjungoje, skubiai užglaistė pandemijos nuostolius ir sparčiai stiebėsi aukštyn. Vakcinų atsiradimas, ištobulintos ekonominės pagalbos priemonės ir Lietuvos ekonomikos struktūros atsparumas pandeminėms grėsmėms leido atskirti ekonominius procesus nuo kovų sveikatos fronte. Stebėjome subalansuotą ekonomikos plėtrą: ji rėmėsi tiek vidaus vartojimu, tiek ir įspūdingais į eksportą orientuotų veiklų rezultatais, o palanki kreditavimo aplinka ir siekis sumažinti priklausomybę nuo besipučiančių darbo kaštų lėmė didesnes produktyviųjų investicijų apimtis.
Komentarai
KOMENTARAS
Pramonė: po rekordinių metų tenka ruoštis išbandymams
Rekordinius 2021-uosius metus Lietuvos pramonė pabaigė įspūdingu rezultatu. Statistikos departamento duomenimis, apdirbamosios gamybos šakos pernai sukūrė net 21 proc. daugiau
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuva 2021-uosius pabaigė dviženkle metine infliacija
Lietuvos infliacijos kreivė toliau sparčiai riečiasi į viršų ir dviženkliais metinio augimo tempais mena prieš 2009 metų Didžiąją recesiją išgyvento
Verslas
INFLIACIJA
I. Genytė-Pikčienė: infliacijos lėtėjimo galima tikėtis pavasarį
Kainoms Lietuvoje kylant dešimtą mėnesį iš eilės, infliacijos tempo lėtėjimo galima tikėtis pavasarį, teigia bendrovės INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.
Komentarai
KOMENTARAS
BVP: Trečiąjį ketvirtį ekonomika išlaikė tempą, bet metų pabaiga bus kuklesnė
Lietuva, viena iš dešimties ES narių, kurios jau spėjo užglaistyti pandemijos praradimus, ir tęsia sparčią plėtrą. Be to, ekonomikos augimas trečiąjį ketvirtį tapo labiau subalansuotas – jį lėmė ne tik į išorę orientuotų sektorių rezultatai, bet ir energingesnis vidaus paklausa mintančių veiklų vystymasis.
ŽYMA
INDRĖ GENYTĖ-PIKČIENĖ